Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sepsat dějiny našeho sboru nebude lehké a pravděpodobně se už nikdy nedozvíme všechny události, které se stali za tu řadu let od založení sboru dobrovolných hasičů Hostěradic.

Nevzdáváme to a budeme pátrat dále. Nějaké informace se dají vyčíst z obecní kroniky, něco získáme od pamětníků, kroniky uložené na faře nám zajisté také něco prozradí. U okolních sborů a v archivech snad také nějaké informace mají. Nebude to snadné, tak s chutí do toho…

 

 

 

V zásadě můžeme dějiny sboru rozdělit do tří částí  a to:

 

 

 

  • Od založení (asi od r. 1890) až do roku 1945, kdy byl sbor zcela německý (jako skoro celá obec) a nesl název „Freiwillige Feuerwehr Hosterlitz
  • Od roku 1945 až do osudného roku 1989, kdy většina členů odešla a zůstalo jen pár jedinců udržující techniku v akceschopném stavu (někdy se jím to dařilo, někdy méně).
  • Další kapitola je od Velikonoc roku 2000, kdy bratr Petr Procházka a bratr Vlastimil Kučera vzkřísili myšlenku obnovit SDH až do dnešních dnů.

 

 

 

Při sepisování dějin budeme postupovat pozpátku, neboť novodobé dějiny máme ještě v živé paměti. Snad se nám bude dařit a již brzy se na těchto stránkách budete moci dočíst něco o historii našeho sboru, který existuje snad již 117 let.

 

 

 

Hasičský sbor z Hostěradic při slavnosti svěcení stříkačky

(pravděpodobně rok 1935)

 

Obrazek

 

(čerpáno z knihy Hostěradice - 800let od první písemné zmínky)

 

 

 

70. léta dvacátého století

Obrazek

 

 

 

 

  Lapeš Z. Ludvík S. Buchta A. Ludvík J. Krejča O.

 Ludvík Z. Dusík Z.

Dusík J. Palát J.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                        Radek Kopeček

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář